Ekologiczne szyby do okien

CLIMATOP LIGHT
EKOLOGICZNE SZYBY DO OKIEN

Saint-Gobain przedstawił nową linię ekologicznych szyb do okien. Szyby zespolone o wysokich parametrach termoizolacyjnych to dziś standard. Konstrukcje takie zbudowane są z trzech tafli szkła o grubości 4mm co sprawia, że waga takiego pakietu dochodzi do 30kg/m2. Szyby CLIMATOP LIGHT to doskonała alternatywa, dzięki której obniżymy wagę pakietu szybowego nawet do 25%, zachowując doskonałe parametry termoizolacyjności czy lepszą przepuszczalność światła. Podczas produkcji szyb CLIMATOP LIGHT ogranicza się emisję CO2 nawet o 10%, co znacząco wpływa na ochronę środowiska.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ CLIMATOP LIGHT

 • OCHRONA TERMICZNA
  Pomimo lżejszej wagi, CLIMATOP XN LIGHT oferuje te same doskonałe właściwości termoizolacyjne, co CLIMATOP XN.
 • WIĘCEJ ŚWIATŁA
  Cieńsze szyby CLIMATOP LIGHT wpuszczają do domu więcej cennego światła, które oświetla wnętrza naturalnym światłem.
 • LŻEJSZA WAGA
  CLIMATOP LIGHT jest do 25% lżejszy od podobnych konstrukcji, mniej obciążając okucia i ramy okienne.
 • OCHRONA ŚRODOWISKA
  Dzięki swoim właściwościom są ważnym elementem zrównoważonego budownictwa, ograniczając emisję CO2.

W ZGODZIE Z NATURĄ

ZASTOSOWANIE CLIMATOP LIGHT

CLIMATOP XN LIGHT może być stosowany wszędzie tam, gdzie pożądana jest duża oszczędność energii przy niewielkiej wadze i dużym dopływie światła dziennego. Szyby CLIMATOP LIGHT możemy stosować zarówno w nowym budownictwie jak i termorenowacji istniejących budynków. Co ważne, takie przeszklenia idealnie sprawdzą się w renowacji zabytków, dając możliwość łatwego dopasowania do istniejących konstrukcji ram okiennych.

STRATEGIA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Cieńsze i lżejsze pakiety szybowe są częścią naszej strategii, która opiera się opracowywaniu produktów i rozwiązań mających pozytywny wpływ na życie i samopoczucie użytkowników, podnoszących jakość życia i produktywność jednocześnie chroniąc naszą planetę. Szkło i szyby zespolone są istotną częścią ambitnej mapy drogowej Grupy Saint-Gobain związanej ze śladem węglowym. Celem jest redukcja emisji CO2 do zera do 2050 roku, a w międzyczasie redukcja o 33% do roku 2030. Oprócz innowacyjnych produktów, takich jak CLIMATOP LIGHT, Saint-Gobain konsekwentnie inwestuje w optymalizację procesów we wszystkich obszarach produkcji, dostaw energii i wykorzystania surowców.

Źródło: Saint-Gobain

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This