Rodzaje moskitier

Rodzaje moskitier

 1. Siatki do samodzielnego montażu
  Najtańszym rozwiązaniem jest zakup siatki zabezpieczającej, a później samodzielny jej montaż. Siatka taka może mieć formę rolki, wówczas przed zamocowaniem konieczne będzie jej przycięcie do odpowiednich rozmiarów. Istnieje również możliwość zakupu siatki już przyciętej i wykończonej taśmą tekstylną, przy czym rozwiązanie takie sprawdza się wyłącznie w przypadku okien czy drzwi o standardowych wymiarach. Oba typy moskitier montuje się w taki sam sposób, poprzez przyklejenie siatki do wewnętrznej ramy okna za pomocą taśmy dwustronnej. Chcąc mieć możliwość swobodnego odczepiania moskitiery, rozwiązaniem jest przyklejenie pasów rzepa do ramy okiennej i do siatki.Minusem tego typu rozwiązania jest czas montażu oraz niska trwałość (szybkie zużycie taśmy klejącej, nieestetyczne ślady, a w przypadku rzepów możliwość wpływu na szczelność okien).
 2. Ramkowe okienne i drzwiowe
  Rozwiązanie zdecydowanie trwalsze to moskitiery ramkowe (profil z tworzywa sztucznego lub aluminium, z naciągniętą na niego siatką). Montowane są po zewnętrznej stronie ramy okiennej. W zdecydowanej większości ich zamontowanie nie wymaga ingerencji w samo okno (możliwość zastosowania ramek z „kołnierzem”). Przyczepiane są za pomocą uchwytów sprężynowych, które są zakładane na ościeżnicę. Zastosowanie bezinwazyjnych obrotowych zaczepów lub magnesów daje możliwość szybkiego montażu i demontażu.Istnieje możliwość założenia moskitiery ramkowej na drzwi balkonowe. Wykonane są one ze wzmocnionych ram aluminiowych. Z uwagi na to, iż moskitiery takie nie mogą być nieruchome, wyposażone są one w zawiasy (stałe – drzwi z moskitiery otwierane i zamykane są ręcznie lub samozamykające – drzwi otwierane pchnięciem, zamykają się samoczynnie).Niewątpliwe zalety moskitiery ramkowej to łatwość montażu i demontażu oraz jej trwałość.
 3. Rolowane
  Zamknięte są w kasecie montowanej od zewnątrz do ościeżnicy lub wnęki okiennej. W oknie montowane są również prowadnice, odpowiedzialne za to, aby moskitiera rozwijała się prawidłowo, nie dochodziło do uszkodzeń, a także ma za zadanie chronić przed ewentualnymi szparami, którymi mogłyby dostawać się owady. Dół prowadnic wyposażony jest w zaczepy, dzięki którym po rozwinięciu moskitiera pozostaje na swoim miejscu. Z uwagi na to, iż kaseta chroni moskitierę, nie ma potrzeby jej demontażu poza sezonem.
  Moskitiery tego typu mogą rozwijać się:

  moskitiera, pixabay.com

  – pionowo – (to rozwiązanie stosowane jest w oknach) – jej otwieranie odbywa się w pionie
  – poziomo – (drzwi balkonowe, tarasowe) – jej otwieranie odbywa się w poziomie
  – podwójnie – (duże drzwi tarasowe, drzwi podwójne) – montowane są dwie kasety po obu stronach drzwi i prowadnice u góry i dołu, siatka spotyka się w połowie drzwi i łączy się listwą magnetyczną; obie strony mogą działać niezależnie

 4. Plisowana
  Może być stosowana w oknach, drzwiach, a także na różnego rodzaju innych powierzchniach. Ma możliwość otwierania się w różnych kierunkach. Posiada system płynnych przesuwów, umożliwiających blokowanie moskitiery w dowolnym miejscu. Siatka ma formę plisowaną (składa się harmonijkowo), a przytrzymywana jest przez rzędy naciągniętych linek.

Źrodło: https://www.domolubni.pl/
https://www.swiatrolet.pl/

 

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This