Sezon na komara

Sezon letni w pełni, a co za tym idzie pogoda sprzyja komarom. Najczęściej tego owada spotkać można w parkach, lasach, a także przy wszelkiego rodzaju zbiornikach wodnych, ponieważ preferują one środowisko wilgotne. Istnieje wiele metod odstraszania oraz zabezpieczania się przed tymi insektami, wśród których można znaleźć zarówno te naturalne (olejki eteryczne, rośliny) jak i chemiczne (spraye, świece zapachowe, inne chemiczne środki). Metody te, w przewadze pełnią rolę doraźną, a więc odstraszają krótkofalowo, a przy szczególnie wysokiej wilgotności, mogą w bardzo umiarkowanym stopniu spełniać swą rolę. Dodać należy, iż tego typu środki na insekty czasem mogą być przyczyną alergii. Wiele radykalnych środków chemicznych, stanowiących barierę dla owadów, może nie pozostać obojętnych dla zdrowia. Latem, kiedy potrzeba wypoczynku w ogrodzie, na działce, czy wyjazd na wakacje są największe, spotkanie z komarem jest w zasadzie nieuniknione. Coraz dłuższe dni zachęcają również do otwierania okien oraz drzwi. Otwarte okno zapewnia wprawdzie prawidłowy przepływ powietrza, ale jednocześnie zaprasza takich intruzów jak muchy czy komary, a nierzadko również osy lub szerszenie, których użądlenia mogą być szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz osób starszych. Z kolei muchy to insekty, które są nie tylko uciążliwe i irytujące, ale mogą być również niebezpieczne, gdyż przenoszą wiele bakterii chorobotwórczych.

komarzyca

Źródło: pixabay.com

W przypadku, kiedy chce się uniknąć używania środków chemicznych lub nieestetycznych muchołapek, wieszanych w pomieszczeniach, dobrym rozwiązaniem do walki z niechcianymi owadami są moskitiery. Moskitiera to specjalna siatka, mocowana na oknach lub w drzwiach, której zadaniem jest ochrona mieszkania przed owadami. Jednocześnie nie powinna ona zacieniać wnętrz oraz umożliwiać prawidłową cyrkulację powietrza. Odpowiednio dobrana, nie ograniczy swobody ani widoku za oknem. Współczesne moskitiery posiadają bowiem bardzo drobne oczka, dzięki czemu zapewniają swobodny przepływ powietrza oraz dostęp światła dziennego do pomieszczenia, a jednocześnie skutecznie zatrzymują nawet bardzo małe owady.

Szczególnie dobrze moskitiery sprawdzają się budynkach usytuowanych w pobliżu różnego rodzaju terenów zielonych (parki, lasy) oraz zbiorników wodnych. Właściciele domów nad wodą czy blisko lasu również powinni o niej pomyśleć, a także mieszkańcy bloków, którzy również borykają się z problemem komarów, much, meszków itp. Siatki przeciw owadom sprawdzą się zatem we wszystkich pomieszczeniach, zapewniając domownikom spokój latem w ciągu dnia i nocą. Jednocześnie mogą pełnić funkcję dekoracyjną, gdyż istnieją na rynku siatki imitujące różne wzory. Ramki moskitier mogą mieć kolory takie, jak np. ram okiennych lub być w kolorze rolet czy zasłon, a sama siatka nie musi już być wyłącznie biała, ale istnieje możliwość wyboru jej koloru. Dzisiejsze siatki są również wytrzymałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Nie ma więc obawy, że szybko wyblakną pod wpływem słońca.
Warto dodać, iż rozwiązanie takie z pewnością spodoba się miłośnikom zwierząt, gdyż moskitiera nie wyrządza krzywdy nawet najmniejszym owadom oraz tym pożytecznym (np. pszczoły).

Źródło: http://regiodom.pl
https://www.tasmuj.pl
https://rolety24.net

 

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This