Żaluzje plisowane COSIMO

Okna są nieodłącznym elementem pomieszczeń, w których na co dzień spędzamy czas. Niezależnie od lokalizacji stanowią przestrzeń umożliwiającą przenikanie światła dziennego. Niejednokrotnie też pozwalają na infiltracje poprzez osoby trzecie naszej prywatności. Wspomniane sytuacje nie zawsze są przez nas pożądane. Jako barierę ochronną, jednocześnie stanowiącą element wyposażenia nadający dodatkowy charakter i wygląd mogą stanowić na przykład żaluzje plisowane.
W odróżnieniu od większości osłon takich jak tradycyjne żaluzje, rolety zewnętrzne czy wewnętrzne, żaluzje plisowane pomimo wykorzys

Żaluzje plisowane, źródło: pixabay.com

tywania w obsłudze klasycznego systemu działania, pozwalają na dowolne operowanie względem położenia do tafli szkła. Mianowicie sposób przemieszczania dopuszcza zarówno przesuwanie z góry do dołu jak również w odwrotnym kierunku. Istnieje możliwość przesłony dowolnej części okna w zależności od potrzeb (nawet samego jego środka). Dodatkowo ich harmonijkowa budowa pozwala w pełni wykorzystać je w oknach o nietypowych kształtach od okrągłych, poprzez trapezowe, po trójkątne również w oknach dachowych. Wielkość oraz kształt, wybór tkaniny z jakiej wykonana będzie harmonijka oraz system sterowności (manualny lub na pilota), nawet wzór to czynniki warunkujące cenę. Nie bez znaczenia jest możliwość wykazania się kreatywnością i stworzenia dowolnej aranżacji pod względem kolorystycznym a także wzorzystym. Do tego dochodzi łączenie materiałów o odmiennych właściwościach; rozpraszające światło, antyrefleksyjne, przezroczyste czy zaciemniające. Możliwość zasłonięcia jedną z dwóch tkanin, kreowanie według potrzeb, upodobań to bez wątpienia zaleta, której brakuje przy dotychczas stosowanych przesłonach.

Żaluzje plisowane, źródło: pixabay.com

Kolejną kwestią jest montaż. Występują różnice w jego sposobie, aczkolwiek nie powinien stanowić problemu. Przykładowo jednym z rozwiązań COSIMO „zacisnąć na ramie okna i wsunąć mocowanie systemu” to bezinwazyjne mocowanie więc nie wymaga żadnych profesjonalnych narzędzi. Owszem na rynku dostępne są także takie, które montuje się bezpośrednio przy części przeszklonej do wewnętrznej ramy tutaj pomocna okaże się wiertarko-wkrętarka (wiertełko i końcówka do wkręcania śrubek) akumulatorowa opcjonalnie fachowa ręka.
Przed zakupem należy dokonać stosowanych pomiarów warto pamiętać że plisa powinna swobodnie się poruszać po przestrzeni okiennej, a więc jej szerokość powinna być nieco węższa niż odległość pomiędzy krawędziami przy szybowymi wraz z uszczelkami.
Sposób czyszczenia nie jest czynnością skomplikowaną. Wystarczy zdjąć plisę, nalać do bali lub wanny płyn czyszczący, rozciągnąć plisę, wypłukać w środku czyszczącym tak by nie zamoczyć sprężynek, następnie spłukać prysznicem, ścisnąć plisę w celu wyciśnięcia jak największej ilości wody, zostawić zaciśniętą na kilka godzin. Ostatnia czynność zapobiegnie wyprasowaniu się lamelek harmonijki.

Cosimo One – profil Cosimo idealny do okien dachowych
To część systemu Cosimo SL, elegancja pozwalająca zasłonić dowolną część okna. Profile Cosimo One wyposażone w Easy Click (magnetyczna blokada), co umożliwia bez nadmiernego wkładu zablokowanie ruchomych elementów, co automatycznie poprawia komfort z korzystania plisy. Kształt, funkcjonalność i nowoczesność sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do okien dachowych. Dzięki prowadnicą Smart Line klient otrzymuje pewność, przesłona będzie odpowiednio naciągnięta i umiejscowiona dokładnie w miejscu, w którym sobie życzy. Profile dostępne w trzech kolorach; sosna, biały i srebrny.

Cosimo GEOMETRIC
Innowatorskie rozwiązanie, nocą doskonale zaciemni pomieszczenie, by w dzień wpuszczać światło do naszego pomieszczenia. To wszystko dzięki charakterystycznej budowie. Zastosowano w nim bowiem dwie tkaniny oraz trzy profile ruchome. Kolor profili jest bogatszy niż ma to miejsce w Cosimo One przykładowo do wyboru dochodzi kolor oliwkowy, dąb bagienny, złoty czy kolor szampański.

Źródło: http://pomocowy.pl/plusy-i-minusy-plis-okiennych/
http://www.cosimo.pl/index.html
http://sklep-zloterolety.pl/sklep/zaluzje-plisowane-cosimo-one/

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This