Drzwi Przesuwno – Obrotowe

Innowacyjnym rozwiązaniem dla drzwi wewnętrznych jest system przesuwno-obrotowy umożliwiający otwieranie odmienne od konwencjonalnego. Otwieranie przebiega w dowolnym kierunku na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczenia, co pozwala na swobodniejsze wykorzystanie przestrzeni w ich obrębie. Proces ten odbywa się ruchem przesuwno-obrotowym.

Przeznaczone dla klientów oczekujących połączenia nowoczesności, estetyki i praktyczności. O ile dwie pierwsze cechy widoczne są w formie wizualnej o tyle tą ostatnio najbardziej odczuwamy podczas codziennego z nich korzystania. Zwłaszcza gdy zdecydujemy się zamontować je w mieszkaniach bądź pomieszczenia o małej powierzchni.

Konstrukcja drzwi przesuwno-obrotowych pozwalająca na w pełni funkcjonalne korzystanie jest zaletą, która niewątpliwie przykuwa uwagę. W przypadku potrzeby skorzystania z drzwi skrzydło otwieramy na zewnątrz lub do wewnątrz w zależności od potrzeby lub wygody. W dodatku po otwarciu następuje przesunięcie skrzydła w ramach jego osi do boku ościeżnicy. W ten sposób ilość niezbędnego miejsca w procesie otwierania ograniczona jest do minimum, a komfort z korzystania tego typu udogodnienia jest niewątpliwie odczuwalny w wielu sytuacjach.

Warto nadmienić, że praktyczność nie odbija się negatywnie na ich szczelności czego możemy doświadczyć w przypadku drzwi łamanych lub z funkcją wyłącznie przesuwną.

Dostępna kolorystyka oraz wzory pozwolą wybrać takie, które idealnie wkomponują się do aranżacji pomieszczeń, a gościom nas odwiedzającym na dostrzeżenie niecodziennego rozwiązania.
Firma Krona Koblenz jest jednym z producentów stosujących nowatorskie rozwiązanie w postaci systemu przesuwno-obrotowego.

Drzwi przesuwno-obrotowe SWING LIFE wood

Oparte na oryginalnym systemie przesuwno-obrotowym opatentowanym przez firmę Koblenz.

Wyposażone w mechanizm ABS, którego zasługą jest wsparcie przy takich czynnościach jak otwieranie i zamykanie. Dzięki czemu SwingLife cechuje płynna praca podczas otwierania, w tym celu wystarczające okazuje się lekkie naciśnięcie klamki bądź pchnięcie skrzydła. Zamknięcie również nie wymaga dużej siły co może być korzystne szczególnie dla ludzi starszych, lub o ograniczonej możliwości ruchowej.

Kolejną zaletę stanowi możliwość dopasowania drzwi bez demontażu skrzydła.

System SwingLife jest trwały. Jego bezawaryjność zapewniają solidne wykonanie, a także wzmocnione kółka, co pozwala na współpracę z drzwiami, których waga nie przekracza 70 kilogramów.

Sam montaż drzwi przesuwno-obrotowych jest procesem krótkotrwałym i nieskomplikowanym, a elementy odpowiednio zabezpieczone przed przypadkowym uszkodzeniem.

Na chwilę obecną tego typu rozwiązanie oferuje dosyć wąskie grono producentów (Koblenz, Ergon), nie stanowi to jednak bariery w osiąganiu odpowiedniej jakości oraz zapewnieniu potencjalnym klientom produktów jakich oczekują.

Koblenz system – film Koblenz system drzwi przesuwno – obrotowych SWING LIFE wood

Źródło: http://www.koblenz.pl/kategoria/systemy-oscieznic-ukrytych-ego/system-drzwi-przesuwno-obrotowych-swinglife/37#fragment-7
http://impro.com.pl/oferta/rozwiazania-innowacyjne-zabudowy/21-drzwi-przesuwno-obrotowe

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This