Wizjery elektroniczne

Jednym z elementów znajdujących się często na wyposażeniu naszych drzwi zewnętrznych są wizjery potocznie zwane judaszami. Rozwój technologii nie ominął również tego produktu. Do tradycyjnych wizjerów optycznych, dołączyły wizjery elektroniczne. Poniżej prezentujemy przykłady obu typów zaczynając od tradycyjnych.

Wizjer Cyklop Panoramiczny chrom

Podstawową cechą omawianego wizjera jest szklana soczewka. Zapewnia ona wysoką jakość obrazu jednocześnie pozwalając uzyskać pełny widok, wyłączając martwe pole. Kąt widzenia w tym wizjerze wynosi 200º Do jego wykonania użyto stali, która została pokryta warstwą galwaniczną. W celu zabezpieczenia przed niepożądanym wykręceniem go od zewnątrz zastosowano specjalny pazur. W celu przysłonięcia wizjer, wyposażono w obrotową przesłonę umiejscowioną od wewnątrz pomieszczenia.
Produkt ten dedykowany jest do drzwi o grubości 35-60mm, a średnica korpusu wizjera wynosi 20 mm.

Orno Elektroniczny Wizjer do Drzwi z Funkcją Nagrywania OR-WIZ-1101

Zadanie elektronicznego wizjera niczym nie różni się od poprzedników. Jednakże zastosowana technika ma na celu pomóc w korzystaniu w komfortowy sposób osobom starszym, niższego wzrostu, niedowidzącym lub mającym problemy ze wzrokiem. Użyto w tym celu wyświetlacza 2,8’’ TFT LCD. Oczywiście produkt ten z powodzeniem sprawdzi się również u innych osób.
Model OR-WIZ-1101 posiada funkcję robienia zdjęć (JPG) a także wykonywania nagrań wideo(AVI). Proces ten wymaga karty pamięci Micro SD na, której dane są zapisywane.
Za zasilanie w tym modelu posłużą nam baterie AA 3 x 1,5V. Do dyspozycji użytkownika pozostaje wybór czasu wyświetlania obrazu 5, 10,15, lub 20 sekund. Ważnym parametrem jest zakres grubości drzwi w jakich możemy zastosować omawiany przykład; 30-105 mm.

I jeszcze trochę informacji o wizjerach elektronicznych..

Modele wizjerów elektronicznych posiadają różne funkcje. Dostępne są wersje ze zintegrowanym dzwonkiem, którego użycie automatycznie wyzwala zrobienie zdjęcia, podobnie ma to miejsce w chwili wykrycia ruchu poprzez czujnik. Istnieje możliwość ustawienia opcji kilkusekundowego nagrania. Źródło zasilania mogą stanowić baterie lit. – jonowe (akumulatorki) lub baterie typu AA.
Wizjery elektroniczne mogą różnić się również kolorem, kątem widzenia wizjera, wielkością wyświetlacza, menu językowym. Ten rynek już jest spory i w dalszym ciągu się rozrasta co po części ma wpływ na bardziej dogodną cenę produktów.
Wpływ na wybór urządzenia będzie miało także miejsce gdzie zostanie zamontowany. W przypadku montażu na zewnątrz, podstawowym wymogiem jaki powinien być spełniony to odporność na warunki atmosferyczne.
Kolejną funkcją jaką posiadają poszczególne modele jest czujnik ruchu. Wizjer z tym „bajerem” powinien być wyposażony w wyłącznik jeśli mieszkamy w budynku gdzie przewija się znaczna ilość sąsiadów. Jak łatwo się domyślić sąsiedzi poruszając się w pobliżu czujnika systematycznie wyzwalaliby zapis danych na karcie pamięci. Modele wyposażone w podczerwień umożliwiają zapis i podgląd również w nocy.

Źródło: https://www.castorama.pl/
http://www.elmic.pl/
http://orno-sklep.pl/

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This