Uszczelki RENO-SYSTEM

Rok 1992 rynek rodzimy, branża budowlana, swoją działalność rozpoczyna firma AiB. Produkcja firmy ściśle związana jest z wytwarzaniem produktów izolacyjnych i wykończeniowych w oparciu o innowacyjność. Od tego momentu upłynęło trochę czasu, a firma posiada dobrze ”ukorzenioną” pozycję zarówno w kraju jak i poza granicami. Obecnie produkty marki AiB często stanowią element produkcyjny okien i drzwi wykorzystywany przez światowe marki. Jest to efekt włożonej pracy popartej wysoką jakością. Jednym z produktów są uszczelki Reno-System.

Rodzaj ten został zaprojektowany do wykorzystania w różnych konstrukcjach. Mając szczególnie na uwadze obniżenie kosztów ogrzewania w pomieszczeniach wyposażonych w różnego rodzaju okna tradycyjne. Jak część czytelników się zapewne orientuje, niestety z biegiem czasu wspomniane okna dostają luzów przylgowych. Właśnie w takim przypadku pomocne okażą się uszczelki Reno-System. Klienci mają do dyspozycji jeden z czterech wariantów w jakich są produkowane, dzięki temu zyskujemy możliwość użycia ich tam gdzie luzy wynoszą od 2 do 8 mm. Uszczelki mocuje się w specjalnie wyfrezowanym kanale 6x3mm, we wrębie ościeżnicy. Dzięki łatwemu demontażowi bez problemu usuniemy uszczelkę, przed zabiegiem renowacyjnym co pozwoli na jej długotrwałe użytkowanie.

uszczelki okna drewniane Reno - System

Uszczelki do okien drewnianych Reno-System – materiał TPA

uszczelki okna drewniane Reno - System

Uszczelki do okien drewnianych Reno-System – materiał TPS

Na rynku istnieją również inne firmy zajmujące się produkcją uszczelek. Jedną z popularniejszych jest firma Tesa ® Poniżej przedstawiamy jeden z jej produktów.

Tesamoll® Uszczelka Gumowa D-Profil

Uszczelka Profil D dedykowana jest przede wszystkim do większych szczelin okien i drzwi. Sposób jej montażu nie powinien przysporzyć większych trudności, dzięki funkcji samoprzylepnej. Do walorów omawianej uszczelki niewątpliwie, należy trwałość sięgająca ośmiu lat oraz obniżenie kosztów energii o 40%. Możliwość uszczelnienia luk od 3 do 7mm. Wśród zalet można wymienić również łatwe usuwanie czy też wygodę przy utrzymaniu jej w czystości, zrobimy to za pomocą szmatki z wodą. Odporność na działanie temperatur mieści się w zakresie od -50°C do + 60 °C, poza tym jest odporna na promieniowanie UV i ozonu oraz warunków atmosferycznych.

Poniżej prezentujemy kolory i wymiary w jakich są dostępne uszczelki tesamoll® Profil-D

uszczelki tesamoll

Uszczelki tesamoll® Profil-D – kolory i wymiary

 

Źródło: http://www.aibsc.com.pl/uszczelki-do-okien-drewnianych.html
http://www.tesa.pl/dom_i_biuro/uszczelki/wyszukiwarka/tesamoll_uszczelka_gumowa_dprofil,c.html

 

 

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This