Nieszczelne drzwi – rozwiązaniem uszczelki opadające Chronoseal

Uszczelki opadające jak wszystkie typy uszczelek posiadają funkcję ochronną. Typ, który spróbujemy przybliżyć ma za zadanie przede wszystkim stanowić barierę dla:

 • powietrza,
 • kurzu, pyłu, dymu,
 • insektów,
 • światła, dźwięku.

Chiltern International Fire, Exova Warringtonfire to jedynie przykłady uznanych instytutów badawczych, które swoimi certyfikatami, potwierdzają ich jakość oraz trwałość.

Uszczelki opadające a ich przeznaczenie w oparciu o ofertę firmy Novet

W ofercie Novet znajdziemy uszczelki do drzwi zarówno przesuwnych jak i rozwiernych wykonanych z drewna, stali, szkła, a także profilowych wykonanych z aluminium czy PCV. Nadają się również do drzwi dymoszczelnych. Jak można łatwo zauważyć, uszczelki opadające mogą być przeznaczone do drzwi wykonanych z różnego materiału. Natomiast dzięki sposobności skracania, istnieje możliwość prostego dostosowania uszczelek pod konkretne drzwi. Ważne by czynić to po przeciwnej stronie od aktywatora.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze uszczelki opadającej

Przy wyborze istotną rolę odgrywa podział uszczelek. Sam podział podyktowany jest sposobem ich montażu, według  którego rozróżniamy dwa typy:

 • wpuszczane – w tym przypadku drzwi posiadają wydrążone otwory lub systemy komorowe, gdzie uszczelka jest montowana do środka skrzydła,
 • nawierzchniowe – do ich montażu wykorzystuje się dwustronną taśmę samoprzylepną lub śruby.

Mechanizm wyzwalający opadanie uszczelki nazywany jest aktywatorem. W momencie wciśnięcia aktywatora w ościeżnicę następuje opadnięcie uszczelki. Etap ten odbywa się automatycznie lub jeżeli zastosowany jest system hydrauliczny ma to miejsce w przeciągu kilku sekund.

Przykładem uszczelki z hydraulicznym systemem opadania jest uszczelka Chronoseal. Proces opadania rozpoczyna się po ośmiu sekundach od momentu gdy aktywator zostanie schowany. Dzięki odłożeniu etapu opadania o kilka sekund uzyskuje się dokładne uszczelnienie.

Dodatkowe zalety to cykl pracy uszczelki, wewnętrzny test pozwolił na osiągnięcie aż 200 tysięcy takich cykli czy bezobsługowość (nie wymaga regulacji). Kolejny plus to dostosowanie, co stwarza możliwość użycia niezależnie od podłoża na przykład; dywany, podłoga gładka, powierzchnie pochyłe.

W ofercie firmy Novet przeważający asortyment uszczelek wpuszczanych, wyprodukowany został z profili aluminiowych typu 6060 T6. Kolejny element stanowią płaskie galwanizowane sprężyny wykonane ze stali, a mechanizm wyzwalający działanie wzmocniono włóknem szklanym.

W zależności od modelu uszczelki wykonane są miedzy innymi z jednego z materiałów:

 • silikonu,
 • TPE z poprzecznym nacięciami,
 • samogasnącego materiału termoplastycznego.

Oferta Novet pozwala na zakup uszczelek o długości od 330 mm do aż 1830mm, a dzięki dodatkowym akcesoriom możliwe jest dostosowanie do każdych drzwi.

Asortyment dodatkowych akcesoriów do uszczelek opadających

 • Double Plunger – odpowiada za opóźnienie opadania uszczelki po stronie zamkowej, dopiero po zamknięciu drzwi
 • Actuator Pivot – jest to dźwignia wspomagająca pracę aktywatora, stosowana w drzwiach obrotowych bądź gdy aktywator znajduje się po stronie zamkowej
 • Flash – łącznik przeznaczony do skrzydła biernego
 • Chronofloor – próg podłogowy służący jako doszczelnienie
 • Chronoair – stanowi boczne doszczelnienie, idealnie dostosowany do uszczelki Chronoseal oraz progu Chronofloor
 • Chronothick – podkładki dystansowe

Do akcesoriów dodatkowych należą również uszczelki dociskowe: No Air, No Air Wood, No Air Wood 12, No Air Wood Mini, No Air Wood PCV . Różnice wynikają z dostosowania do wielkości szczeliny, materiału użytego do produkcji drzwi a także szerokości ościeżnicy. Dodatki serii No Air umiejscowione są pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Wspólna cecha to uszczelnienie i poprawa izolacji akustycznej o 3 dB.

 źródło: http://www.novet.eu/news/jakimi-wlasciwosciami-cechuja-sieuszczelki-opadajace,27.html

 

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This