Taśmy i folie okienne – wybrane przykłady

Montażowi okien i drzwi towarzyszy powstawanie szczelin w miejscach „łączeń” z elementami zarówno tymi, w których są osadzane jak i przylegającymi (na przykład okno – parapet). Poprzez szczeliny dochodzi do utraty ciepła w pomieszczeniach, a to wymusza na nas dodatkowe dogrzewanie i ponoszenie kosztów. Rynek oferuje uszczelniacze mające na celu zapobiegać tego typu działaniu. Wśród uszczelniaczy znajdują się folie oraz taśmy zewnętrzne.

Poniżej pokrótce omawiamy wybrane produkty:

  • Taśma okienna zewnętrzna Tytan Professional

Idealnie nadająca się do zastosowania w miejscach łączeń ram okien, drzwi z murem.  Jej zadanie to izolacja, stanowiąca zabezpieczenie przed przedostawaniem się do izolacji termicznej deszczu i wiatru.

Na budowę taśmy okiennej zewnętrznej Tytan Professional składa się wysokiej jakości paro przepuszczalna membrana gwarantująca osiągnięcie dla współczynnika Sd optymalnej wartości. Zarówno z jednej jak i drugiej strony membranę pokryto włókniną poliestrową. Dzięki temu taśma wykazuje zdolność odparowywania wody ze złącza. Do tego paro przepuszczalność umożliwia umiejscowienie tam gdzie jest pożądana wymieniona cecha. Zaletą instalacji taśmy okiennej Tytan Professional jest uniknięcie negatywnie wpływających na utrzymanie energii cieplnej mostków termicznych. Dodatkowym plusem jest współgranie z materiałami typu klej, zaprawa tynkarska czy innymi produktami niezbędnymi przy montażu okien drzwi.

  • Taśma rozprężna Tytan Professional

Przeznaczona do izolacji otynkowanych otworów okiennych między oknem, a węgarkiem. Taśma jest impregnowana, nie zawiera zmiękczaczy natomiast wykonana została na bazie pianki poliuretanowej. Udogodnieniem jest samoprzylepność, a dostępność taśm oferowanych przez Selena S.A. o różnym współczynniku wodoszczelności pozwala wybrać odpowiednią do miejsca przeznaczenia.

  • Folia zewnętrzna GreenteQ

Materiał łączący paro przepuszczalną membranę z włókniną. Dzięki wyposażeniu w pasek samoprzylepny jest łatwa w montażu, a zastosowanie z powodzeniem znajdzie zarówno w nowych jak i remontowanych pomieszczeniach. Folia jest rozciągliwa i bez przeszkód można ją poddać takim zabiegom jak malowanie czy tynkowanie. Powierzchnia, którą chcemy uszczelnić za jej pomocą powinna spełniać następujące wymagania:

  • być sucha,
  • odtłuszczona,
  • niezakurzona.

Natomiast w przypadku klejenia do muru wymaga zastosowania dodatkowo kleju (najlepiej dedykowanego do folii greenteQ). Dlatego warto przed montażem sięgnąć do instrukcji.

Nadaje się do stosowania przy szczelinach łączeniowych okien oraz drzwi co ma na celu ich uszczelnienie.

  • Folia wewnętrzna GreenteQ

Paroszczelna włóknina z tworzywa sztucznego, łącząca paroszczelną włókninę i folię. Podobnie jak ma to miejsce w folii zewnętrznej greenteQ wyposażona w pasek samoprzylepny.  Jej zadanie to uszczelnienie wewnętrznej szczeliny łączeniowej okna z murem. Analogicznie jak folia zewnętrzna znajdzie zastosowanie w pomieszczeniach nowych oraz remontowanych. Nadaje się do pokrywania materiałami takimi jak tynk czy farba.

 

źródło: http://www.tytan.pl
http://simteq.pl

 

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This