Energeto firmy Aluplast

Energeto to innowacyjne systemy będące połączeniem dwóch rozwiązań firmy Aluplast.
Pierwsze rozwiązanie; specjalnie skonstruowane skrzydło, przy produkcji którego stosowana jest technika klejenia szyb (bonding inside).

Drugie rozwiązanie; (powerdur inside) jest efektem wspólnych prac firm Aluplast oraz BASF, wykorzystuje w ramach wzmocnienia zamiast tradycyjnych stalowych elementów, tworzywo sztuczne Ultradur® High Speed.

Oba powyższe rozwiązania mają znaczący wpływ na podstawową cechę systemów energeto, jaką jest ograniczenie utraty ciepła. Co skutkuje ich rekomendacją w nowoczesnym budownictwie, zarówno energooszczędnym jak i pasywnym.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wypuszczono na rynek systemy z uszczelnieniem:

– środkowym o głębokości zabudowy 85mm,

– środkowym (70mm),

– zewnętrznym (70mm).

Pierwsze korzyści związane z energeto odczuwane są już na etapie produkcji. Zastąpienie stali pomaga oszczędzić czas i koszty, które towarzyszą obróbce stalowych profili tj. między innymi cięcie czy składowanie zarówno elementów przed obróbką jak i po oraz zmniejszona amortyzacja maszyn.

Wyeliminowanie stali wpłynęło znacząco na zmniejszenie ciężaru ramy nawet o 60%. Co pozwala obniżyć koszty związane z transportem i ułatwia przenoszenie oraz montaż.

Na stronie producenta Aluplast widnieje stwierdzenie „Okna energeto® to najcieplejsze okna w swojej klasie dzięki technologii „powerdur inside”.  Trzeba przyznać, parametry jakie uzyskano przy standardowej grubości profili (70 mm) są obiecujące: Uf = 0,94 W/m²K. Dokonano tego eliminując mostki termiczne będące bolączką profili metalowych w tradycyjnych oknach PCV.

Dodatkowo taka konstrukcja ma pomóc uzyskać większe korzyści z energii słonecznej. Poczynione kroki pozwoliły uzyskać większą powierzchnie tafli szkła oraz ciekawą optykę profili, znacząco zachodzących na ościeżnicę. Taka konstrukcja może pozwolić uzyskać korzystne efekty w przypadku doświetlania  w ten sposób pomieszczeń.

Powyższe zabiegi zaowocowały również niewielką szerokością ramy i skrzydła o zaledwie 107 mm szerokości.

Pod kątem kolorystki energeto nie posiada ograniczeń. Istnieje możliwość skorzystania z dowolnego koloru palety RAL. Dodatkowo asortyment folii oferuje 40 wariantów opracowanych z użyciem technologii cool-colors. Cechują się lepszą trwałością, wykorzystując opatentowane pigmenty o właściwościach mniejszej absorbcji ciepła i większej trwałości na czynniki atmosferyczne.

Takie warianty pozwalają dotrzymać kroku na rynku i sprostać coraz większym wymaganiom jakie są narzucane. Zachowując przy tym funkcjonalność, estetykę i nowoczesny wygląd.

Okna do domów pasywnych w systemach energeto® tworzone są przy użyciu podstawowej dwukomorowej szyby zespolonej Ug = 0,7 W/(m2*K). Uzyskanie takich efektów to wynik jeszcze jednego innowacyjnego rozwiązania: technologii „foam inside”.

„Foam inside” polega na wypełnieniu niektórych komór wewnętrznych pianką poliuretanową (izolatorem). Przyczynia się to osiągnięcia współczynnika przenikania ciepła na poziomie

Uf = 0,79 W/m2K

Dzięki temu dla całego okna uzyskano

Uw=0,61 W/m2K

Technologia Foam Inside została doceniona w systemie energeto 8000 uzyskując rekomendujący je certyfikat dla rozwiązań domów pasywnych nadany przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt.

W perspektywie czasu systemy Eneregto powinny zyskać przychylność i uwagę producentów oraz klientów.

źródło: http://www.aluplast.com.pl

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This