Progowe uszczelniacze drzwiowe Deventer

Celem tego typu dodatku do drzwi jest poprawa szczelności. Automatycznie ma za zadanie ograniczyć utratę ciepła a dodatkową funkcją jest podwyższona dźwiękoszczelność. Dzięki tej właściwości montowane są w drzwiach dźwiękoszczelnych a izolacja akustyczna jaka jest uzyskiwana to 48 dB. Istnieją również uszczelniacze ukierunkowane na dźwiękoszczelność. Tak właśnie jest w DSD 1530 gdzie świadectwo badania Rosenheim  Nr 16738690/Z05 dla szczeliny 5 mm to 54 dB, a Nr 16738690/Z06 dla szczeliny 10 mm wynosi 51 dB.

Ich praktyczność, zastosowanie można wykorzystać zarówno w budynkach mieszkalnych jak i miejscach użyteczności publicznej (szkoły, szpitale, hotele).

Dodatkowo profile do produkcji których użyto materiału TPE posiadają właściwości samogasnące. Skutkuje to możliwością użycia progowych uszczelniaczy nawet w drzwiach przeciwpożarowych. Żeby tak się stało w trakcie badań poddawane są znacznym obciążeniom z ograniczeniem czasowym.

Biorąc pod uwagę zmianę ciśnienia w pomieszczeniu dotkniętym pożarem (z 12Pa do 20 Pa) firma Deventer stworzyła DBB1530. Ten progowy uszczelniacz został wyposażony dodatkowo w piankę pęczniejącą co zabezpiecza w czasie pożaru dolną krawędź drzwi jednocześnie zapobiegając w tym miejscu wzrostowi temperatury co czyniłoby z niego punkt krytyczny.

Niewątpliwą zaletą jest łatwy montaż, dokładny jednocześnie stały docisk uszczelki do podłoża, pozwalający zrezygnować z progu. Przedział długości uszczelniaczy mieści się między 235 mm a 1500mm, dostępny jest zakup zarówno pojedynczych sztuk jak i opakowań zbiorczych w miarę potrzeby klienta. Niektórych uszczelniaczy nie powinno skracać się samodzielnie na przykład jak ma to miejsce w przypadku DBB1530 dlatego dobrze jest podawać właściwą długość w chwili zamawiania.

Normy jakie produkty muszą spełniać zawarte są w normie EN 1634-1:2008. Oparte są one na poziomie europejskim co wymogło na producentach wzrost badań tego produktu.

Możliwe jest zastosowanie uszczelniaczy w pojedynczych skrzydłach oraz dwuskrzydłowych z ryglem przy założeniu że jego maksymalne Φ = 10 mm.

Dodatkowo producent wypuścił progowy uszczelniacz do drzwi szklanych DRS 1540 G. Montowany jest od strony wewnętrznej, oprócz mechanizmu DRS 1540 G jest jeszcze zewnętrzny profil maskujący. Zastosowanie za pomocą specjalnej taśmy na każdej grubości skrzydła szklanego w zakresie długości od 0 do 125mm. W celach estetycznych powierzchnia aluminiowa wykończona jest na mat lub wersję polerowaną.

 

Rodzaje uszczelniaczy:

  • Samoregulujące
  • Dźwiękoszczelne
  • Dymo i Dźwiękoszczelne

źródło: http://chemar.net.pl

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This