System Gemini

Nowoczesny, bazujący na połączeniu dwóch typów okuć drewnianych i aluminiowych. Tak można w skrócie podsumować system oferowany na rynku pod szyldem GEMINI. Kryją się za nim firmy ALURON oraz HALUPCZOK. Pierwsza zademonstrowała go na europejskich targach BUDMA w roku 2005 otrzymując za niego złoty medal MTP. Drugą wyróżniono na Targach Tarbud 2005 roku, a także przyznano złoty medal na XXVI Opolskich Targach Budowniczych  za „Unikatowe okna aluminiowo – drewniane”.

Tam gdzie użyto systemu GEMINI rama zewnętrzna posiada poszycie aluminiowe, natomiast wewnętrzna strona wykonana jest z materiału drewnianego.

Aluminiowe poszycie o konstrukcji komorowej z wykorzystaniem solidnych elementów, zapewnia trwałość skutecznie chroniąc przed wpływem czynniku zewnętrznych. Dzięki zastosowaniu lakierów proszkowych gama kolorów jaką dysponują producenci jest praktycznie nieograniczona. Istnieje również możliwość użycia folii drewnopodobnej (okleiny).

Rama wewnętrzna drewniana zachowuje zalety okien o typowo drewnianej konstrukcji. Dając poczucie ciepła, wizualnej estetyki.

Połączenie tych dwóch typów ram jeszcze skuteczniej sprawdza się jako izolator ciepła i akustyki co jest kolejną zaletą. Dostrzegają to również osoby specjalizujące się w nowym budownictwie, coraz częściej decydując się na ich wybór w projektach.

Według wymogów parametr przepuszczalności termicznej powinien bazować w okolicy Uw=1,8 W. Dotyczy on termoszczelności całego okna. Im niższy wskaźnik tym lepsza energooszczędność. Poniżej przedstawiamy zakres dla systemu Gemini w wariancie Passiv:

  • grubość przekroju drewna certyfikowana 68 mm,
  • grubość pakietu szybowego certyfikowana 44 mm,
  • Uw ≤ 0,80 W/(m2K) w połączeniu z pakietem trzyszybowym Ug = 0,7 W/m2K.

Różnorakie formy i kształty nie stanowią przeszkody dla systemu GEMINI, podobnie jest z użyciem szyb antywłamaniowych, ozdobnych, refleksyjnych, które z powodzeniem mogą być zamontowane.

Oferta związana z powyższym system systematycznie jest rozszerzana o kolejne warianty, co jeszcze bardziej przemawia za zainteresowaniem tą innowacyjną formą. W dodatku obejmuje zarówno okna jak i drzwi.

Parametry systemu dla większości wariantów:

  • Grubość przekroju drewna 68-92 mm
  • Grubość pakietu szybowego 24-64 mm

źródła: http://www.aluron.pl
http://www.ronkowski.pl
http://www.halupczok.com.pl
http://dom.wp.pl

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This