Okna antywłamaniowe Protect Plus OKNOPLAST

Na włamania najczęściej narażone są  domy jednorodzinne i mieszkania położone na parterze lub pierwszym piętrze, przy wykorzystaniu otwartych czy uchylonych okien, drzwi balkonowych , jak i poprzez wyważenie okna, wybicie szyby, przesunięcie okucia. Należy więc zabezpieczać się przed takim ryzykiem montując bezpieczne okna antywłamaniowe, wykonane wg rygorystycznych norm. Okna takie winny zapewniać odpowiednie rozwiązania techniczne w postaci klamek, szyb i specjalnych okuć. Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo naszego domu lub mieszkania jest fachowy montaż okien jak instalacja antywłamaniowych systemów alarmowych.

Wszystkie te wyżej wymienione elementy zabezpieczające zawierają antywłamaniowe okna  Protect Plus OKNOPLAST, które posiadają specjalną klamkę z kluczem o wytrzymałości 100 Nm i umieszczoną w okuciu wkładkę antyrozwierceniową. Zabezpiecza ona przed najczęściej stosowanymi metodami włamań, a mianowicie: przekręceniem klamki z pozycji uchylnej, (tzw. sztuczka „na sznurek”), przesunięciem okucia za pomocą pręta lub śrubokręta, rozwierceniem śrub mocujących klamkę. Jest też formą zabezpieczenia okna przed małymi dziećmi, nieświadomymi ryzyka w momencie otwarcia przez nich okna.

Okna Protect Plus stosują ponadto innowacyjne okucia Multi-Matic, które są wyposażone  w zaczepy antywyważeniowe (Safety Plus) przykręcane do stalowego zbrojenia oraz specjalnie opracowane czopy i.S (niem. inntelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie), które poprzez zazębianie się z zaczepami występującymi na całym obwodzie okna utrudniają podejmowane próby jego wyważenia. Gwarancję zwiększonej ochrony dają dodatkowe zaczepy antywłamaniowe. Zgodnie z normą europejską  dzielącą stolarkę okienną na antywłamaniowe klasy odporności „RC” wyróżniamy tu 2 klasy.

Bardzo ważnym elementem okien antywłamaniowych są specjalne szyby. W oknach Protect Plus  szyby są podwójne i  trwale połączone z czterema warstwami folii antywłamaniowej PVB, co wpływa na zwiększenie odporniejsza na wybicie (może oprzeć się kilkukrotnemu uderzeniu stalowej, 4-kilogramowej kuli). Warstwy folii przy pęknięciach szkła „przytrzymują” kawałki, co stanowi skuteczną barierą dla włamywacza, a także jest doskonałym rozwiązaniem w dziecięcych pokojach podnosząc poziom bezpieczeństwa najmłodszych członków rodziny.

Bezpieczeństwo mieszkańców znacznie podnosi montaż systemu alarmowego, np. za pomocą dostępnych w ofercie OKNOPLAST kontaktronów Maco Tronic,  które podłączane są do systemu monitoringu (w momencie ruchu klamką lub przesunięcia okucia w inny sposób, uruchamia się alarm). Stosowany tu system kontroluje zarówno definitywne zaryglowanie okna, jak i jego otwarcie. Utrata kontaktu między zaczepem i czopem magnetycznym powoduje nadanie meldunku alarmowego firmie ochroniarskiej. Ze względu na niewielkie  rozmiary kontaktronów są one trudne do zlokalizowania i ominięcia.

Na podkreślenie zasługuje konieczność właściwego, fachowego montażu okna zgodnie ze ściśle określonymi procedurami . Okno antywłamaniowe  winno posiadać certyfikat.

https://oknoplast.com.pl

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This