Fibrex

Fibrex to kompozyt drewnopochodny składający się w 40% z naturalnego włókna drzewnego oraz 60% polimeru Pera-Shield. Wykorzystywany do produkcji zarówno okien jak i drzwi. Prekursorem tego innowacyjnego tworzywa jest amerykańska firma Andersen.

Niewątpliwą zaletą jest sposób pozyskania włókna drzewnego na potrzeby produkcji. Wykorzystuje się bowiem różnego rodzaju pozostałości i odpady, stanowiące produkt uboczny przy produkcji stolarki otworowej.

Zalety profili z Fibrexu:

  • Możliwość nadawania profilom różnych form, kształtów.
  • Stabilne, posiadające wystarczającą sztywność, nie wymagają zabiegów usztywniających jak ma to miejsce przy zastosowaniu PCV.
  • Brak konieczności poddawania procesom takim jak szlifowanie, malowanie czy barwienie.
  • Brak ograniczeń ze względu na kolorystykę dzięki sposobności pokrycia poliwinylem oraz fornirem.
  • Odporne na odkształcenia pod wpływem temperatur – współczynnik rozszerzalności na poziomie „2”.
  • Dobre parametry izolacyjne – współczynnik „0,16”.

Okna wyprodukowane z Fibrexu posiadają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Mianowicie wysoką odporność mechaniczną. Uzyskaną na skutek pokrycia polimerem winylu każdego włókna drzewnego. Tak więc nie występuje konieczność renowacji jak ma to miejsce w  typowych oknach drewnianych.

źródło: http://www.drewno.pl

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This