Fiberglass w produkcji okien i drzwi

Fiberglass to materiał, z którego na rynku dostępne są zarówno okna i drzwi. Poniżej kilka podstawowych informacji, które przybliżą wiedzę o nim.

Fiberglass to nic innego jak tworzywo kompozytowe, będące efektem finalnym połączenia żywicy poliestrowej (30%) z włóknem szklanym(70%). Właściwości materiałów kompozytowych wykorzystywane są od bardzo dawna, gdyż znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach. Od przemysłu elektronicznego poprzez medycynę czy wyroby do uprawiania sportów.

Własności:

  • wytrzymały na czynniki pogodowe,
  • nie ulega odkształcaniu zachowując stabilność kształtów nawet w temp. + 100℃,
  • w przeciwieństwie do niektórych materiałów dobrze znosi niskie temperatury  przy -40℃ nie kurczy się,
  • nie kruszeje co ma istotny wpływ na trwałość produktów.

Za sprawą tych właśnie cech znalazł zastosowanie w produkcji okien i drzwi, prawdopodobnie stanowiąc przyszłość tego sektora budowlanego. To jednak nie wszystko. W zestawieniu z i tak już wytrzymałym materiałem PCV pokazuje swoją wyższość. Będąc bardziej podatny na zginanie dziesięciokrotnie, uderzenia trzykrotnie i aż dwudziestopięciokrotnie na rozciąganie.

Kolejna zaleta to niska rozszerzalność  termiczna. Ma to istotny wpływ na zminimalizowanie naprężeń materiałów współgrających, w znaczący sposób poprawiając trwałość oraz jakość związaną z uszczelnieniem. Sam współczynnik przenikalności ciepła to raptem około 17 W/(m2K).

Fiberglass wykazuje odporność na kwasy oraz korozję. Natomiast nie wykazuje szkodliwego wpływu na zdrowie.

Do wad zaliczamy obecnie cenę, możliwość uzyskania kształtów typu łuk, oraz dostępność. Niestety na rodzimym rynku produkty występują jedynie na zamówienie.

źródło: http://oknazfiberglassu.pl
http://mojafirma.infor.pl

Autor: Okna Szczecin

Szczecińska firma Dotflow powstała z zamiłowania do stron www. Świadczy usługi obsługi stron - w tym redakcji, pozycjonowania, optymalizacji SEO, utrzymania serwerów i domen. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klienta i pełnym zaangażowaniem.

Udostępnij ten wpis na:
Translate »
Share This